Jak se vybavit na outdoorové dobrodružství s oblečením Kappa
srpen 2023
Jak se vybavit na outdoorové dobrodružství s oblečením Kappa
Produkty

Patříte mezi milovníky turistiky a výletů do přírody? V tom případě vězte, že správně zvolené oblečení je základ. Zjistěte, jak se obléct na letní výlety do hor a na co rozhodně nezapomenout. 

Jak se obléct na letní výlet do hor

Letní počasí na horách někdy bývá zrádné. Zatímco v údolí můžete padat horkem, jakmile vystoupáte k vrcholu, oceníte hned několik vrstev navíc. A když se k tomu ještě přidá riziko rychlé změny počasí, vyplatí se být připraven hned na několik scénářů. 

 

Při výběru vaší výbavy na výlet vezměte v úvahu charakteristiku i délku výšlapu. Pokud vyrážíte na kratší túru na některý z nižších vrcholů, zpravidla s sebou nemusíte nosit tolik oblečení, jako třeba na nejvyšší vrcholy slovenských či rakouských hor. 

Kraťasy či dlouhé kalhoty

Základem pro vás budou kraťasy či (častěji) dlouhé kalhoty. V tomto ohledu mohou dámy sáhnout například po pohodlných legínách Logo Ebonnie, které se pyšní elastickým zpracováním a nebudou vás proto nijak omezovat v pohybu. Z hlediska materiálu kombinují bavlnu a elastan. 

 

Pánové pak mohou u jednodušších túr zvolit například tepláky Edimaro s elastickým pasem a vnitřní stahovací šňůrkou. Potěší také boční kapsy na zip, z nichž se nic nevytratí. 

Vsaďte na několik vrstev

Co se týče svrchní části oděvu, lze doporučit sáhnout po několika vrstvách a v průběhu túry je upravovat dle aktuálních potřeb. V teplém počasí jistě oceníte 100% bavlněné tričko, které bude prodyšné a spolehlivě odvede vlhkost. Takovým tričkem může být například Authentic Linzia 2 s volným střihem. 

 

Do batohu si dále nezapomeňte přibalit hřejivou mikinu. Praktickým kouskem může být třeba mikina Logo Egapi ½ Zip se zapínáním na poloviční zip se stojacím límečkem, který váš krk ochrání před nepříjemným větrem. Pomocníkem pro vás dále bude i nepromokavá bunda pro případ, že by znenadání nastala průtrž mračen.

Kvalitní obuv a náhradní ponožky

Základem každé túry je kvalitní obuv. Zatímco na nenáročné procházky využijete i klasické tenisky, těžší výšlapy si žádají nepromokavou obuv ideálně s protiskluzovou podrážkou. V batohu by si dále své místo měly najít i náhradní ponožky pro situace, kdy promoknete. 

Doplňky

Svou výbavu doplňte také praktickou čelenkou či jinou pokrývkou hlavy. Nezapomeňte také na sluneční brýle, které váš zrak ochrání před všudypřítomnými slunečními paprsky. 

Kam vyrazit za outdoorem na přelomu léta a podzimu

Konec léta (potažmo začátek podzimu) ještě stále nabízí přívětivé teplotní podmínky pro zdolání českých, ale i některých zahraničních vrcholů. Využijte toho a vydejte se za odpočinkem do přírody. 

 

Za zmínku stojí například:

  • výšlap na Sněžku,
  • túra na Praděd údolím Bílé Opavy, 
  • vyhlídka Devět skal,
  • nenáročná túra na Pustevny a Radhošť,
  • túra Prachovskými skalami, 
  • procházka k lomu Velká Amerika a Karlštejnu
  • či túra Riegrovou stezkou v Jizerských horách. 

Rady a tipy závěrem

Krásných výletů po Česku samozřejmě existuje celá řada. My jsme vám vytipovali pouze několik z nich. Ať už nakonec vyrazíte kamkoliv, pamatujte na vhodné oblečení, díky kterému se budete cítit pohodlně. Díky důmyslně navrženým střihům a kvalitním materiálům si každý výlet užijete na maximum.